Wandal zatrzymany na Rubinkowie. Miał przy sobie narkotyki

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Nawet 5 lat więzienia grozi 31-latkowi, który został zatrzymany w piątek w jednej ze szkół na Rubinkowie. Mężczyzna zakłócał porządek, zniszczył mienie, posiadał narkotyki a do tego dopuścił się uszkodzenia ciała jednej z osób, która próbowała go powstrzymać.

Do zdarzenia doszło w piątek około 15:30. Z opisu świadków wynika, że mężczyzna wszedł niepostrzeżenie do szkoły i w pomieszczeniach piwnicy zniszczył dwoje drzwi. Spłoszony przez pracownika najpierw uciekł, po chwili jednak wrócił. Pracowników szkoły zaniepokoiło nietypowe zachowanie napastnika. Ten nie reagując na polecenia odepchnął jedną  z kobiet tak, że doprowadził do uszkodzenia jej ciała. Wiedząc, że 31-latek jest agresywny, dyżurny z komendy skierował na miejsce akcji policjantów z oddziału prewencji. Podczas zatrzymania znaleziono przy mężczyźnie 3,5 grama narkotyków.

31- latek w przeszłości był już notowany m.in. za kradzieże, zniszczenie mienia, groźby i narkotyki. W tym przypadku śledczy zarzucili zatrzymanemu uszkodzenie ciała, naruszenie nietykalności cielesnej, zniszczenie mienia w sposób chuligański, naruszenie miru oraz posiadanie narkotyków. Doprowadzili też mężczyznę do toruńskiej prokuratury. Oskarżyciel zdecydował, że napastnik będzie musiał m.in. siedem razy w tygodniu zgłaszać się na komisariat w ramach nałożonego na niego dozoru, orzeczono wobec niego zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Obowiązuje go również zakaz zbliżania się do pracowników i uczniów szkoły oraz przebywania na terenie należącym do placówki. Teraz może mu za to wszystko grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *