Parkingi Park&Ride w Toruniu. Ich budowa pochłonie ponad 30 mln zł
W listopadzie 2021 r. zaczęły powstawać parkingi Park&Ride w Toruniu i, jak na razie, ich budowa realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Roboty trwają przy ul. Olimpijskiej i ul. Dziewulskiego, a oba parkingi osiągnęły już swoją docelową wysokość. Łącznie do dyspozycji mieszkańców i turystów oddanych zostanie 439 nowych miejsc do parkowania.
Parkingi Park&Ride w Toruniu
Prace przy budowie parkingów P&R osiągnęły już wysoki poziom zaawansowania. Parking przy ul. Olimpijskiej gotowy jest w 70 proc.
– Gotowy jest już system zajętości miejsc parkingowych. Obecnie trwa wykonanie żywicy poliuretanowej, która stanowić będzie finalną nawierzchnię parkingu. Malowane są słupy, belki oraz ściany od strony wewnętrznej obiektu. Trwa montaż opraw oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego parkingu. Rozpoczęły się prace wykończeniowe w pomieszczeniach sanitarno-konstrukcyjnych, a na listopad zaplanowane są montaże lameli, stanowiących elewację parkingu – informuje MZD Toruń. – W zakresie prac drogowych wykonana została rozbiórka ul. Kusocińskiego i położono nowe warstwy konstrukcyjne. Aktualnie trwa układanie krawężników, a od października rozpoczynają się prace bitumiczne.
Parking przy ul. Dziewulskiego gotowy jest z kolei w 50 proc.
– Zakończone zostały montaże kanałowych płyt stropowych oraz zainstalowana została kanalizacja sanitarna i deszczowa. Obecnie prowadzone są roboty z zakresu branży drogowej. Na terenie parkingu wymieniany jest grunt, układana jest stabilizowana cementem podbudowa oraz warstwy kruszywa. Przy wykorzystaniu pompy o wysięgu 70 m trwa wykonywanie posadzek betonowych na stropach obu kondygnacji parkingu. W zakresie robót instalacyjnych rozpoczął się montaż instalacji hydrantowej, a także instalacji elektrycznych i teletechnicznych – dodaje MZD Toruń.
Inwestycja pochłonie 31 mln zł, a po jej zakończeniu – w marcu 2023 r. – w Toruniu powstanie dodatkowych 439 miejsc do parkowania.
29 września 2022 @ 00:25
30mln w błoto