Wręczono klucze do mieszkań dla najzdolniejszych absolwentów uczelni
Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”. Wręczył je, wraz z umowami najmu, prezydent Torunia Michał Zaleski.
To siódma edycja programu. Dotychczas młodzi ludzie, którzy ukończyli toruńskie uczelnie, odebrali klucze do 28 mieszkań, znajdujących się w różnych lokalizacjach w mieście. Akcja cieszy się sporą popularnością wśród najzdolniejszych absolwentów.
Ideą tego programu jest, by wyróżniający się absolwentki i absolwenci wyższych uczelni pozostali w naszym mieście i tworzyli jego wartość intelektualną i zawodową. Nam tym nam bardzo zależy – mówił prezydent Michał Zaleski.
Aby móc ubiegać się o mieszkanie, należało ukończyć z dobrym wynikiem jeden z toruńskich uniwersytetów i podjąć pracę w mieście. W tym roku wpłynęło 12 wniosków, spośród których wybrano 5 złożonych przez osoby, które nie tylko ukończyły studia z wysoką średnią ocen, ale także mają na koncie publikacje naukowe oraz rozpoczęte studia doktoranckie. Uprawnienie do lokalu gminnego w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta” otrzymali:
- Kinga Mylkie – średnia ocen 5,00, absolwentka Wydziału Chemii,
- Paulina Piotrowska – średnia ocen 4,84, absolwentka Wydziału Nauk Historycznych,
- Bartosz Szymczak – średnia ocen 4,86, absolwent Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych,
- Joanna Hinz – średnia ocen 4,82, absolwentka Wydziału Nauk Historycznych,
- Angelika Pańka – średnia ocen 4,73, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.
Przygotowano pięć pełnostandardowych mieszkań o powierzchni użytkowej od 34,91 m2 do 37,24 m2. Są one zlokalizowane w różnych częściach miasta: przy ul. Fałata, Przy Rynku Wełnianym, Staszica, Szosa Chełmińska, Wojska Polskiego. Mieszkania zostały wyremontowane i przygotowane do zamieszkania.
Umowy najmu są zawierane na czas trwania zatrudnienia (maksymalnie 5 lat), jednak jeśli beneficjent programu zmieni w tym czasie miejsce pracy na inną miejscowość, umowa zostaje przerwana. Po upływie 5 lat, na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej oraz merytorycznej Komisji RMT, gmina będzie mogła zawrzeć umowy najmu na czas nieoznaczony.
22 grudnia 2021 @ 21:45
No i kolejna edycja przekrętu RMT.
Chcecie?
To Wam wyjaśnię.