Fundacja Kociniec Koci Sierociniec otwiera nową siedzibę!

Dziś ważny dzień dla Fundacji Kociniec i Aleksandy Stasiorowskiej, założycielki organizacji. Działająca w Toruniu od ośmiu lat fundacja otwiera nową siedzibę na Bydgoskim Przedmieściu.

Kociniec pomaga najmniejszym, najsłabszym i porzuconym. Ratuje kocięta, ale teżkoty starsze i porzucone. Wszystkie dostają leczenie i opiekę, a przede wszystkim szansę na nowe życie.

Założycielką fundacji jest Aleksandra Stasiorowska, kocia behawiorystka i technik weterynarii. W Kocińcu pomaga nie tylko kotom, ale też prowadzi zajęcia dla ludzi. Felinoterpia, bo o niej mowa, sprawdza się w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, dziećmi, seniorami. Oni też znajdą miejsce w nowej siedzibie fundacji.

– Od tygodni trwają przygotowania i adaptacja tego miejsca na potrzeby kotów, szczególnie tych o specyficznych potrzebach: malutkich kociąt i kotów niepełnosprawnych, wiecie też, że na pokładzie mamy „nowych” oraz stałą ekipę rezydentów – opowiada na stronie Kocińca Aleksandra. – Wciąż ulepszamy to miejsce,  bo w założeniach jest nie tylko koci azyl, ale i miejsce dla Uczestników: dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych.  Dzięki pomocy Przyjaciół Kocińca udało się wprowadzić masę udogodnień, zmian i każdy wykonał tu tytaniczną pracę. Niektórzy spędzali w Kocińcu czas od rana do (praktycznie) nocy.

Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie i otwarcie nowej siedziby fundacji. Nie tylko zwykli torunianie, przyjaciele Kocińca, ale też Ekopatrol Straży Miejskiej czy lokalne przychodnie weterynaryjne.

– Z wielką radością, ogromnym wzruszeniem i dumą, otwieramy nasz Nowy Kociniec – czytamy na facebooku fundacji. – Atrakcji nie zabraknie, ani tego, co jest istotą tego miejsca – kotów.