Wiemy, kto został Torunianinem Stulecia

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Toruń

18 stycznia rozstrzygnięto plebiscyt na “Współczesnego Torunianina Stulecia”. Przyznanie wyróżnień miało miejsce w trakcie Balu Stulecia w CKK Jordnaki. Wyniki ogłoszono w sześciu kategoriach.

W sobotę 18 stycznia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się Bal Stulecia. Został zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób. Nie zabrakło na nim parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli kościoła i Akademii Marynarki Wojennej, a nawet potomków gen. Stanisława Skrzyńskiego i Ottona Steinborna. Patronat narodowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda. W trakcie balu odbyła się akcja charytatywna, z której dochód został w całości przekazany na Fundację gen. Elżbiety Zawackiej. Na scenie wystąpiła Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Młody Toruń i ConcuBand.

Jednym z najważniejszych punktów programu było rozstrzygnięcie plebiscytu na “Współczesnego Torunianina Stulecia”. Tytuł w kategorii kultura zdobyła Krystyna Szalewska-Gałdyńska (malarka), w kategorii nauka prof. Jan Tajchman (architekt), w kategorii sport Ryszard Olszewski (koszykarz), w kategorii gospodarka Jarosław Józefowicz (prezes TZMO), w kategorii oświata Alojzy Lech Kowalski (były dyrektor SP nr 24), a w kategorii zdrowie dr Bohdan Dowbor (były ordynator Szpitala Miejskiego).

To jednak nie koniec przyznawanych tytułów. Na Balu Stulecia wręczono także medale jubileuszu 100-lecia. Nagrody przyznano firmom, instytucjom i indywidualnym osobom, zasłużonym dla miasta. Wyróżnienie powędrowało m.in. do Akademii Marynarki Wojennej, APATOR-a, CPP Toruń, Akademickiego Związku Sportowego UMK czy Jerzego Wieczorka. Łącznie przyznano 13 medali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *