Wioślarze z UMK wrócili z medalami po Akademickich Mistrzostwach Polski

Box1 Sport Wiadomości

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim odbyły się 8 maja 2021 r. w hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego. Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowało 13 sportowców. Studenci z grodu Kopernika odnieśli wiele sukcesów, wracając do Torunia z naręczem medali.

Panie wystartowały w kategorii open. Najlepszy wynik uzyskała Julita Kalita, zdobywając srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha. Julita i Katarzyna triumfowały także w klasyfikacji indywidualnej w typie “Uniwersytety”, zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy medal. Największy sukces studentki odniosły jednak drużynowo – reprezentacja kobiet UMK wygrała drużynową klasyfikację generalną, zdobywając tytuł Akademickich Mistrzyń Polski w ergometrze wioślarskim. 

REKLAMA

Nie zawiedli także panowie. Michał Januszewski w wadze lekkiej zdobył brązowy medal, a także złoty w typie “Uniwersytety”. W pierwszej dziesiątce w kategorii open znaleźli się: Karol Krause, Mateusz Pawlak oraz Jakub Jankowski. W klasyfikacji drużynowej męska reprezentacja UMK zajęła 5. miejsce, a w typie “Uniwersytety” UMK zdobyło srebrny medal.

Fot. Michał Szypliński dla UMK

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *