Woda pitna w Toruniu nie jest zagrożona skażeniem

Box2 Wiadomości
Woda pitna w Toruniu nie jest pobierana z Wisły. Fot. Łukasz Piecyk

Miasto poinformowało, że toruńskie ujęcia wody pitnej nie są zagrożone skażeniem. Woda w Wiśle jest na bieżąco badania. Jak informuje Urząd Miasta w Toruniu, wszystko wskazuje na to, że awaria kolektora ściekowego w Warszawie nie przyniesie negatywnych konsekwencji dla Torunia.

Woda pitna nie jest pobierana z Wisły. Pierwsze ujęcie to ujęcie głębinowe. Natomiast drugie znajduje się na Drwęcy w odległości kilkunastu kilometrów od Wisły.

Ilość wody, która płynie w Wiśle w stosunku do ścieków wydostających się z uszkodzonego rurociągu, jest tak wielka, że po drodze wszystko zostanie rozpuszczone. Tym bardziej, że na rurociągu został wprowadzony system ozonowania, który pozwala na dalszą dezynfekcję ścieków – zapewnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zaleca jednak, aby w najbliższym czasie nie korzystać z wody w Wiśle. Należy przede wszystkim unikać kąpieli, wędkowania, kajakowania, nawadniania upraw wodą z rzeki oraz pojenia nią zwierząt.

Tagged

1 thought on “Woda pitna w Toruniu nie jest zagrożona skażeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *