“Wspólne działanie przynosi największe efekty”. Adam Bielan w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Na środowej konferencji prasowej europoseł, Adam Bielan, udzielił poparcia dla kandydatury Iwony Michałek w zbliżających się wyborach.

– Te wybory, które nas czekają w najbliższą niedzielę są jeszcze ważniejsze, niż wybory do parlamentu europejskiego. Zdecydują bowiem o tym, kto będzie nami rządzić nie tylko przez najbliższe 4 lata, ale o tym, jak będzie wyglądała Polska w ciągu najbliższej dekady – mówił Bielan.

Europoseł zachęcił do oddawania głosów na Iwonę Michałek, startującą z listy Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślał jej wkład w lokalną edukację.

– Dość powiedzieć, że w ciągu tej 4-letniej kadencji, udało się pani poseł ściągnąć ponad 100 milionów złotych dla toruńskich uczelni. To są kwoty bezprecedensowe. Nigdy dotąd toruńskie uczelnie nie otrzymały takiego zastrzyku finansowego, jak w ciągu ostatnich 4 lat – zaznaczał Bielan. – Udało się pani poseł zatrzymać niekorzystną dla Torunia ustawę o wydzieleniu Collegium Medicum, więc na pewno dla środowiska akademickiego jest głównym pozytywnym bohaterem tych ostatnich 4 lat.

Posłanka Porozumienia Jarosława Gowina zwróciła uwagę na znaczenie, jakie ma dla niej współpraca z Bielanem i podziękowała mu za wsparcie.

– Ja uważam, że wspólne działanie przynosi największe efekty i to jest dla mnie istotne – mówiła Michałek. – Współpracuję z wieloma pozarządowymi organizacjami, dla dobra miasta.

Zaznaczyła też, że w przypadku reelekcji będzie kontynuowała dotychczasowe działania.

– Dalej będę wspierać sport, dalej będę wspierać uczelnie, dalej będę wspierać toruńską i nie tylko toruńską edukację, na tym mi bardzo zależy. Staram się wypełniać potrzeby mieszkańców, być z nimi, rozmawiać z nimi, moje biuro jest zawsze otwarte – zapewniała.

– Mam nadzieję, że wśród wybranych na następną kadencję, będzie również pani minister Michałek – zakończył Bielan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *