Zbliża się 9. Kongres Azjatycki – jakie tematy będą poruszone?

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

“Horyzonty Polityki Azjatyckiej: Ścieżki i Strategie” – taki tytuł nosi tegoroczna, 9. edycja Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, którego najważniejsze panele odbędą się od 18 do 20 maja.

Po dwóch latach przerwy przywrócona zostaje formuła stacjonarnych spotkań i paneli dyskusyjnych. Nie zabraknie także dyskusji prowadzonych w formie zdalnej. Gościem honorowym tej edycji jest były ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce, Chettaphan Maksamphan. Jednym z punktów będzie polsko-tajskie forum ekonomiczne, zaplanowane 18 maja o 10:00 w Urzędzie Marszałkowskim.

Oficjalne rozpoczęcie kongresu nastąpi 19 maja o 10:30 w Dworze Artusa. Wystąpią przedstawiciele władz samorządowych, ministerstw edukacji i nauki oraz spraw zagranicznych, a także zaproszeni goście i dyplomaci.

W ramach paneli stacjonarnych będą poruszone takie problemy jak ruchy migracyjne na świecie, znaczenie wojny w Ukrainie dla regionu azjatyckiego, polityka państw Zatoki Perskiej w obliczu zmieniającego się świata, relacje chińsko-rosyjskie czy prawa człowieka i wolność słowa w Azji. Łącznie zaplanowano ponad 50 paneli. Program znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: https://www.kongresazja.pl/index.php/pl/agenda

W kongresie uczestniczyć będą ambasadorowie Azerbejdżanu, Kazachstanu, Korei Północnej, Malezji, Uzbekistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.