Zespół Szkół Technicznych otrzymał dotację na mundury

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Toruń

Do Zespołu Szkół Technicznych trafiła dotacja celowa z Ministerstwa Obrony Narodowej na zakup tzw. pakietów ubiorczych dla uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W sierpniu tego roku miasto otrzymało dotację z MON w wysokości 79 200 zł (z czego 80 procent tej kwoty stanowią środki ministerstwa, zaś pozostałe 20 to wkład własny) na zakup 60 pakietów ubiorczych dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych, w którym realizowana jest V edycja programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych (CWKM).

Program jest realizowany w tej placówce od 2017 roku, gdy ogłoszono jego pierwszą edycję. Uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik logistyk dodatkowo realizują zajęcia teoretyczne i praktyczne z edukacji wojskowej. Jednostką patronacką szkoły wyznaczoną przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Specjaliści CSAiU prowadzą z uczniami klas mundurowych zajęcia praktyczne na terenie jednostki i na poligonie oraz sprawdzają poziom osiągniętej wiedzy kadetów podczas egzaminów końcowych. Jednostkę patronacką wspiera Wojewódzka Komenda Uzupełnień w Toruniu.

Celem tego programu jest ujednolicenie kształcenia młodzieży w klasach mundurowych w całej Polsce oraz zasilenie przyszłych zasobów kadrowych w służbach mundurowych. Absolwenci klas realizujących program, którzy osiągnęli odpowiednie wyniki w nauce, otrzymują certyfikat MON stanowiący przepustkę do skróconej służby przygotowawczej. Umożliwia on także otrzymanie dodatkowych punktów podczas rekrutacji do wyższych szkół mundurowych.

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazuje w każdej edycji programu dotacje celowe na zakup pakietów ubiorczych. W ramach tegorocznej dotacji dla miasta, wydatkowanej do końca listopada 2021 r., zakupione zostały bluzy i spodnie ubioru mundurowego, czarne koszulki T-shirt, granatowe berety, oznaki regulaminowe, czapki i rękawice zimowe, polary oraz plecaki taktyczne. V edycja programu CWKM jest jego ostatnią edycją.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.