Znamy hasło przewodnie 11. edycji Bella Skyway Festival!

Box2 Kultura
Fot. Łukasz Piecyk

Już po raz 11. w sierpniu Toruń zamieni się w świetlną stolicę Polski. Do końca lutego artyści zgłaszać mogą swoje pomysły na instalacje, projekcje czy interaktywne świetlne działania, które mają szansę zachwycić ponad 400 tysięczną widownię. W tym roku Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia pod hasłem „Różnorodności miejsca”.

Od lat festiwalowa gra świateł, która odbywa się na toruńskiej starówce przynosi dużo emocji.

REKLAMA

-Open call co roku pozwala zaprosić na Bella Skyway Festival kreatywnych twórców, którzy nieraz zaskakują swoimi pomysłami. Tak było i w zeszłym roku, czego doskonałym przykładem są takie instalacje jak świetny pokaz interaktywny „Laserman Show” czy pierwsza na festiwalu gra w rozszerzonej rzeczywistości, „Duchy Światła” – przekonuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W ubiegłym roku podczas Bella Skyway Festival przygotowanych zostało aż 17 instalacji świetlnych i 7 wydarzeń towarzyszących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie projekty jak „Installation de feu” francuskiej Compagnie Carabosse w Fosie Zamkowej czy mapping „Twarze” na Collegium Maximum, autorstwa Anny Pytlak i Łukasza Koseli z muzyką Steve’a Nasha wykonywaną na żywo przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

Czego można spodziewać się podczas 11. edycji?

Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival upłynie pod hasłem „Różnorodności miejsca”. W roku pięćdziesiątej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu artyści spróbują zmierzyć się z nieustannym pragnieniem ludzkości do poznawania tego co nowe, doświadczania tego co na pozór nieosiągalne.

-Czekamy na zgłoszenia twórców, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D  — dodaje Sylwia Nurkiewicz, koordynator Bella Skyway Festival.

Więcej informacji na stronie: http://www.bellaskyway.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *