Dzień kobiet w Młynie Wiedzy

Box2 Na luzie Wiadomości

5 marca w godz. 18:00-21:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wieczór dla kobiet. W trakcie spotkania dowiedzieć się będzie można wielu rzeczy m.in. o naturalnym wyglądzie w modzie, makijażu i kosmetykach. 

“Kobieta – naturalnie piękna” – brzmi hasło, które przyświecać będzie temu wyjątkowemu wieczorowi. W jego trakcie odbędą się warsztaty poświęcone samoakceptacji, z których uczestniczki wyjdą z wiedzą o tym, jak zadbać o siebie i znaleźć czas na odpoczynek.

– Dietetyczka wskaże najnowsze trendy w zdrowym odżywianiu. Odpowiemy na pytanie czy drakońskie diety są nam potrzebne, a także jakie koktajle poprawią samopoczucie i urodę. Na stanowisku fitness przypomnimy jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i dobrego wyglądu. Nie zabraknie rozmów o najnowszych trendach w makijażu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

W trakcie spotkania, pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pomogą chętnym w zrobieniu własnego wybranego kosmetyku. Będzie można się również wiele dowiedzieć o tym, jak uzyskiwać kosmetyki z “domowej fabryki”, do czego posłużą takie składniki, jak np. olej słonecznikowy, olej kokosowy, cukier, sól i miód.

O kosmetykach, ich składnikach oraz o tym na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania opowie dr Justyna Kozłowska z Wydziału Chemii UMK. Swoje wystąpienie zaprezentuje także Marcin Piątek, farmaceuta i autor bloga “Zaufany farmaceuta”. Podejmie on tematykę mitów, jakie narastają wokół suplementów diety i „magicznych mikstur”, poprawiających zdrowie i urodę. 

– Podczas wykładu “Naturalnie piękna, czyli słów kilka o postrzeganiu kobiecego ciała” zastanowimy się czy dopracowane „naturalne looki”  gwiazd i celebrytek to zasługa genów czy pomoc specjalistów. Podpatrzymy, czym jest naturalne piękno i jak można je promować – mówi Marcin Centkowski.

Pojawi się również stanowisko z ręcznie robioną biżuterią. Do wykonania bransoletek hand made użyte zostaną naturalne materiały, w tym muszelki kauri i kamienie naturalne. Do dyspozycji uczestniczek będą zarówno kawa i herbata, jak i drink bar. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia nie przyjeżdżać samochodem. 

Pierwsze 100 biletów w cenie 20 złotych można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz w systemie sprzedaży online. Po wyczerpaniu puli promocyjnych biletów będą one dostępne w cenie 30 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *