Jest nowa decyzja w sprawie roweru miejskiego! Ale to może nie zamknąć sprawy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zarząd Dróg unieważnił wybór oferty na rower miejski w przetargu z grudnia 2017 r. i wykluczył w postępowaniu konsorcjum firm Arkus & Romet Group i WIM System w związku z zarzutem prokuratury. Konsorcjum może się jednak od tej decyzji… odwołać.

Ciąg dalszy telenoweli pt. “Toruński Rower Miejski”. Komisja przetargowa w MZD dziś podjęła decyzję o unieważnieniu wyboru najkorzystniejszej oferty z 4 czerwca 2018 r. złożonej przez konsorcjum firm Arkus & Romet Group i WIM System. Zdecydowała jednocześnie o powtórzeniu badania i oceny złożonym w tym przetargu ofert i wykluczyła z udziału w postępowanie owe konsorcjum.

To jednak jak się okazuje, nie zamyka sprawy. Konsorcjum może bowiem się odwołać od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Co więcej, przetarg ogłoszony w grudniu 2017 r. wciąż jest w toku i blokuje rozpisanie kolejnego postępowania na rower miejski i w konsekwencji prędkie uruchomienie systemu wypożyczalni jednośladów.

Na tę decyzję zareagowała już firma wykluczona z przetargu:

Dlaczego MZD unieważnił wybór oferty i wykluczył z przetargu konsorcjum? Zdecydował o tym zarzut prokuratorski dla Małgorzaty M., prezes jednej z firm biorących udział w przetargu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

4 thoughts on “Jest nowa decyzja w sprawie roweru miejskiego! Ale to może nie zamknąć sprawy

  1. Jak można unieważnić przetarg przez zarzuty , przypominam zarzuty to nie wyrok w dodatku pramomocny !!! Oskarżona osoba nie jest winna dopóki nie ma wyroku !!! widać MZD jest na ręką przychylanie się do drugiego oferenta którego ostatnią deską ratunku było złożenie zarzutów, bo rok temu już wykluczył WIM i co ??? sąd odrzucił i poparł WIM więc widocznie MZD i szanowny pan prezydent jest ponad prawem znowu 6 miesięcy odwołań i w tym roku roweru nie będzie , bo dlaczego WIM ma się nie odwołać skoro ma za sobą 3 wyroki sadów i KIO na swoją korzyść dlaczego ??? bo MZD ma sojusz z drugą firmą i robi sobie prywatę a prezydent na to wszystko pozwala ? takie rzeczy tylko w TORUNIU

  2. MZD wykluczając WIM twierdzi że dokłada wszelkiej staranności by wybrać uczciwego oferenta ??? tylko działając ponad prawem bo sądy uznały referencje które przeciwnik WIM podważa , przegrał więc próbuje wszystkich chwytów tylko dlaczego miasto i MZD działają niby zgodnie z prawem a jednak na jego krawędzi na zdecydowaną korzyść firmy przegranej? Ile to jeszcze potrwa od 2017 przetarg i mamy 2019 jeśli MZD nie podpisze z WIM to nie podpisze z nikm aż do 2020 bo będą terminy kolejnych odwołań jak ogłosi nowy przetarg w którym dalej może wystartować WIM , historia zatoczy krąg tak jak z wykluczeniem już raz wykluczyli WIM rok temu potem nastąpił szereg odwołań wszystkie sądy za WIM a miasto co robi po roku odwołań , wyklucza jeszcze raz BRAWO szkoda że dając materiał do prasy nie piszecie szczegółów tylko poszlaki , dlaczego nigdzie nie ma wzmianki że sądy poparły WIM i nie znaleźli żadnych uchybień ??? Dlaczego miasto przez poprzedni sezon nie skłądało żadnych skarg ani zastrzeżeń a teraz nagle po skończonym , rozliczonym sezonie przy podpisaniu nowej umowy jakieś obawy ?????? Smierdzi zmową przetargową jak nic

  3. A jak mieszkańcy pytają gdzie rowery to proszę pisać wprost !!!!! MZD powiedziało ,,nabraliśmy podejrzeń o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z oferentów” , więc samo nabranie podejrzeń powoduje że rowerów jak nie było tak nie ma i nie będzie chyba że miasto wybierze z góry upatrzoną ofertę zapominając że prawo jest prawem i zamówienia publiczne działają w dwie strony wiec zawsze można się odwołać tak w nieskończoność.

  4. A jak mieszkańcy pytają gdzie rowery to proszę pisać wprost !!!!! MZD powiedziało , ,nabraliśmy podejrzeń możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z oferentów” , więc samo nabranie podejrzeń powoduje że rowerów jak nie było tak nie ma i nie będzie chyba że miasto wybierze z góry upatrzoną ofertę zapominając że prawo jest prawem i zamówienia publiczne działają w dwie strony wiec zawsze można się odwołać tak w nieskończoność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *