Już wiadomo, kiedy pojedziemy Szosą Chełmińską na całej długości

Box2 Wiadomości
fot. MZK

Dziś i jutro będą układane ostatnie warstwy asfaltu na Szosie Chełmińskiej. Kiedy zostanie puszczony ruch na całym przebudowywanym odcinku między średnicówką a Polną? Już w najbliższą sobotę (22 września).

Po wielu miesiącach utrudnień w końcu zostanie udostępniony na całej długości w dwóch kierunkach przebudowywany odcinek Szosy Chełmińskiej od trasy średnicowej do ul. Polnej. Ale to jeszcze nie koniec tej inwestycji.

– Nadal będą trwały prace wykończeniowe polegające na urządzaniu zieleni, malowaniu oznakowania poziomego, montażu sygnalizacji świetlnych, wiat przystankowych i ekranów akustycznych – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. – Ruch na niektórych odcinkach będzie odbywał się jednym pasem, a skrzyżowanie z ul. Żwirki i Wigury oznakowane będzie jako rondo.

Całkowite zakończenie robót przewidziano jeszcze pod koniec tego miesiąca. Pierwotnie roboty na Szosie Chełmińskiej miały zakończyć się w maju. Na drodze stanęły jednak kolizje z infrastrukturą podziemną czy budynek piekarni, który uniemożliwiał prace w pobliżu skrzyżowania z trasą średnicową.

Od soboty (22 września) wszystkie linie autobusowe wracają na stałe trasy przejazdu – z wyjątkiem autobusów linii nocnej nr 03, które na prośbę pasażerów będą kursować na stałe w obu kierunkach ul. Długą, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury z ominięciem przejazdu trasą średnicową.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *