Kolejne pieniądze dla fundacji o. Rydzyka. Chodzi o 60 mln zł na wystawę w muzeum

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

60 mln zł z budżetu państwa powędruje na wsparcie wystawy stałej w Muzeum “Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Muzeum prowadzone jest przez fundację o. Tadeusza Rydzyka. Informacja o przekazaniu pieniędzy pojawiła się w rozporządzeniu Rady Ministrów z końca grudnia.

30 grudnia w Dzienniku Ustaw pojawił się “wykaz planowanych wydatków budżetu państwa, które w 2020 r. nie wygasają z upływem roku budżetowego”. Na liście na pozycji 228 znalazło się “Opracowanie założeń i kompleksowa realizacja wystawy stałej do Muzeum ‘Pamięć i Tożsamość’ im. Św. Jana Pawła II w Toruniu”. Porażająca jest jednak przypisana do niej kwota, zwłaszcza w zestawieniu z innymi pozycjami na liście. 60 mln zł ma powędrować na działania związane z wystawą w Muzeum “Pamięć i Tożsamość”. Dla porównania – Nowa Wystawa Główna Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu otrzyma “zaledwie” 1,23 mln zł.

W sierpniu dotacja na tworzone przez Fundację Lux Veritatis Muzeum została zwiększona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego o kolejne 1,8 mln zł. Oznacza to, że łączna kwota dotacji, jaka trafi do Fundacji o. Rydzyka na działania związane z Muzeum “Pamięć i Tożsamość” sięga blisko 120 mln zł.

Tagged

2 thoughts on “Kolejne pieniądze dla fundacji o. Rydzyka. Chodzi o 60 mln zł na wystawę w muzeum

  1. Heretyk nie podlega Kodeksowi Kanonicznemu. Heretyk nie podlega umowie międzypaństwowej-Konkordatowi. Heretyk nie należy do wspòlnoty katolikòw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *