Najpierw wszedł do szpitala, dziś próbował dostać się do prezydenta. “Będą paliły się urzędy”. Michał Zaleski odpowiada

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W sobotę łamiąc obowiązujące obostrzenia przeciwepidemiczne wtargnął do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Twierdził wtedy, że “jest u siebie w szpitalu”. Dziś wybrał się do Urzędu Miasta, by osobiście powiedzieć to prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Kiedy nie został wpuszczony, zaczął mówić o płonących urzędach. Prezydent skomentował tę sytuację.

O mężczyźnie zrobiło się głośno po jego wtargnięciu do szpitala miejskiego. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj. Bartosz T. regularnie prowadzi transmisje na żywo na swojej stronie na Facebooku, nie stosując się jednocześnie do przeciwepidemicznych obostrzeń. Do tego nawołuje, by inni też to robili. Tymczasem w kraju padają kolejne rekordy zakażeń i zgonów. Zachowanie prowadzącego profil Wolni My na Facebooku robi się coraz bardziej niebezpieczne – tym bardziej, że zebrał już ponad 20 tys. polubień i zachęca innych do naśladowania.

Dziś próbował wejść do Urzędu Miasta, by – jak twierdził – spotkać się z prezydentem Michałem Zaleskim. Oczywiście był bez maseczki, a całą sytuację transmitował na żywo. Do prezydenta nie udało mu się dojść. Ochrona przy wejściu do urzędu go nie wpuściła. Postanowił więc wiadomość do prezydenta Zaleskiego wygłosić do śledzących transmisję.

– Słuchaj, wszedłem do swojego własnego szpitala. Bez maski, bo to jest mój szpital. I tych ludzi. Nie twój. Nadchodzi decentralizacja systemu i macie to zrobić w sposób pokojowy, bo jak nie, to będą paliły się urzędy. Będą się paliły. Żeby to doleciało do prezydenta – wykrzyczał.

Prezydent Michał Zaleski odniósł się do tej sytuacji podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Absolutnie niedopuszczalne zachowanie, które wyraźnie ma charakter łamania przepisów prawa. Zachowanie, które, jeżeli dowody będą za tym przemawiały, musi doprowadzić do ukarania osoby i osób, która tak postępują i posługują się groźbami karalnymi. Natychmiast podjąłem decyzję o tym, aby wzmóc ochronę budynków urzędu. Przypominam, że w budynkach urzędu pracuje ponad 400 osób. Ich bezpieczeństwo, ich życie i zdrowie to dla mnie coś bezcennego. Nie może być tak, że ktoś głosi takie tezy i my zostaniemy bezbronni. To także podstawa do skierowania wniosku do prokuratury i sądu o ściganie takich wypowiedzi, zachowań i działań, które miały miejsce w ostatnich godzinach w urzędzie, a kilka dni temu w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim. Tam doszło przecież do próby zaatakowania osoby, która pilnowała wejścia. Na teren szpitalny wtargnęły osoby absolutnie nie spełniające wymogów, a więc postronne, które nie przeszły przez system triażu i nie miały nawet maseczek. To rzecz niedopuszczalna. Tak nie może się dziać. Jeżeli państwo gdzieś w swoim otoczeniu spotkacie się z podobnymi działaniami, proszę, aby zawiadamiać policję państwową, informować o tym, że dochodzi do takich jaskrawych przypadków łamania prawa – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Poniżej nagranie z próby wtargnięcia do urzędu:

Tagged

15 thoughts on “Najpierw wszedł do szpitala, dziś próbował dostać się do prezydenta. “Będą paliły się urzędy”. Michał Zaleski odpowiada

 1. Chwileczkę, chwileczkę…
  To dlaczego Panie Prezydencie-Obywatelu Prezydencie “umykałeś” przed dziennikarzem ogólnopolskiej telewizji, dlaczego nawet “skryłeś” rzeczniczkę prasową?
  Inny Prezydent się nie bał rozmawiać z dziennikarzem.
  Obywatelu Prezydencie, zawiadomiłeś właściwy organ państwa o nielegalnych dopłatach do biletów, ściąganych na torunianach przez MZK w Toruniu?
  Prawdopodobnie to dziełanie MZK może być
  przestępstwem.
  Zawiadomiłeś więc Prezydencie, jako urzędnik, czy nie?
  P.S.
  Urzędnicy miejscy, to urzędnicy torunianek i torunian-
  nie twoi Obywatelu Prezydencie.
  Obywatelu Prezydencie, twoja konferencja prasowa, pokazuje słabą znajomość, czym jest samorząd i jakie jest prawo w Polsce.
  Sądy w Polsce ścigają?
  To aperat ścigania?
  Od kiedy?
  Jak można coś takiego wymyśleć Prezydencie?
  “Dobrze, bardzo dobrze.
  Niedostatecznie.
  Obywatelu Prezydencie”.

 2. Zaleski nie jest z mojej bajki ale nie widzę powodu aby prezydent miasta rozmawiał z ewidentnymi agresywnymi świrami.

  1. człowiek nie był agresywny, po prostu cytuje historię.Może nawet ją zna. Społeczeństwo chce zmian i jeśli nie dostanie ich po dobroci to dojdzie do aktów przemocy. Jeśli nie wiesz o czym mowa to google: rewolucja francuska, rewolucja lutowa.

   1. Nie będzie żadnych aktów przemocy ani rewolucji.
    Obie były komunistyczne.
    W Toruniu mamy problem z tradycją komunistyczną w traktowaniu torunian.
    Z tą tradycją, mamy problem w radach miejskich przez dwie ostatnie dekady.
    Swoją drogą, ciekawe dlaczego tak jest?
    Torunianie powinni zbudować demokrację w swoim mieście, bo zasługują na to.

   2. Dojdzie do przemocy? Chyba wtedy w końcu zamkną tego wariata tam gdzie jego miejsce. Żąda respektowania prawa. Ja też żądam – zamknijcie tego niebezpiecznego świra, chrońcie przed nim społeczeństwo.

 3. Przypomnę, że kiedyś Toruń miał taką pozycję w Królestwie, jak tylko kilka miast.
  Królowie polscy liczyli się z torunianami.
  To wynikało jedynie z tego, że ten szacunek, sami torunianie sobie wypracowali.
  Obecne działania tzw. władz, czyli Prezydenta, ale zwłaszcza radnych
  “ładnych ” Torunia, są niedopuszczalne.
  Traktowanie torunianek i torunian, jak ryby bez głosu, jest obrzydliwe i hańbiące.
  Wątpię, by ktoś taki jak “ładny” Torunia obywatel Jakubaszek, zasługiwał na jakieś funkcje w mieście.
  Brak szacunku i wdzięczności wobec mieszkańców miasta, wyklucza to.
  Hańba ty…

 4. Chodząc sobie po oddziałach szpitalnych bez maseczki, narażał leżących tam pacjentów na zachorowanie. Nie może być tak, że ktoś chce się wylansować i zaistnieć w necie kosztem zdrowia innych – mam nadzieję że prokuratura zajmie się tym panem i to szybko.

  1. Moim zdaniem to nie miał żadnego problemu z wejściem do szpitala bo tam nikt nie pilnuje wejść, ja sama wchodziłam co prawda na zaplanowane przyjęcie ale nawet nikt mi nie zmierzył temperatury w punkcie do tego przeznaczonym, przekraczając drzwi szpitala nikt przy nich nie stał pilnować a Pani z portierni przy wejsciu D miała wywalone że weszłam

   1. Takich osób, pacjentów i ich rodzin, świadczących o niedbałości o bezpieczeństwo epidemiczne w tym szpitalu jest wiele.
    To podobnie jak w Poznaniu-odpowiedzialni muszą dyscyplinarnie stracić pracę.

 5. Trwają intensywne zmagania o tytuł idioty roku 2021. Konkurencja jest duża, ale ten koleś jest zdecydowanym faworytem, sądzę że podium ma pewne. Prawo naturalne ? są w necie ich strony, bełkot i bzdury level hard. Ale to skutki braku elementarnej wiedzy w społeczeństwie. Debilizm na poziomie płaskiej ziemi i jaszczurek z kosmosu, zresztą to to samo środowisko.

 6. Jak widać, Prezydentowi zależy na zainteresowaniu dziennikarzy spoza Torunia, od dawna trwającym zagrożeniem epidemicznym w toruńskim szpitalu.
  To musi być jakaś “rozgrywka” w ratuszu.
  To musi chodzić jakimś urzędnikom o kierownictwo szpitala-
  bo o co?

 7. czy wy w ogóle wiecie o czym mówicie ? czy wy nadal jesteście ślepi ?! on tylko udowodnił że w szpitalach nie ma pandemii tak jak mówią media !! za 2 lata będziecie beczeć jak bydło jak poczujecie żydowski pejcz na plecach , wy głupi narodzie polski jesteście skończeni jak się nie obudzicie !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.