Niskie loty [FELIETON]

Opinie
Przemysław Termiński, Senator RP

Pisząc ten tekst, nie wiem, kto będzie kandydatką lub kandydatem PiS na funkcję marszałka Sejmu. Ta zwolniła się – dosłownie: „zwolniła się” – pod naciskiem obywateli, mediów i opozycji. Oglądałem konferencję prasową prezesa Kaczyńskiego i (jeszcze) marszałka Kuchcińskiego w czwartkowe południe. Moja pierwsza myśl była następująca: „Boże, jacy ci goście są obrażeni”. No ewidentnie obaj panowie mieli trochę focha. Na wszystkich, że sprawę śmieli wałkować, wyciągać na światło dzienne kolejne niewygodne fakty. A przez to biedne kierownictwo PiS chcąc nie chcąc – bardziej nie chcąc – musiało pana Kuchcińskiego poprosić o rezygnację z funkcji.

Cała afera „Kuchciński Travel” od początku do końca była źle rozegrana przez PiS. Dużo w niej kłamstw i kłamstewek, dużo ściem i krycia innych uczestników lotów. Uzasadnienie wykonywanych lotów było słabe. Niby wszystko przez model pracy marszałka i ogrom wizyt oraz oficjalnych spotkań. Pech chciał, że większość z nich odbywała się w jego własnym okręgu wyborczym, a nawet bezpośrednio w jego domu.

REKLAMA

Wszystko, co do tej pory zadziało się na przestrzeni ostatnich tygodni w tej sprawie, jest po prostu niskich lotów. A jej finał paradoksalnie może wcale nie wyczyścić atmosfery, jak by chciał tego sztab PiS. Nadal na jaw mogą wychodzić kolejni uczestnicy podniebnych podróży. W mojej opinii ważnym zadaniem dla opozycji i mediów w następnej kolejności jest rozliczenie sposobu działania Kancelarii Sejmu oraz Centrum Informacyjnego Sejmu, które w jawny sposób, jako przecież urzędy publiczne, stały się „rzecznikami prasowymi” skompromitowanego marszałka.

Kilka słów na koniec do pana prezesa: proszę się nie obrażać na opinię publiczną i wolne media. Pamięta pan, to właśnie w ich imieniu szliście po władzę w 2015 r. z hasłami uczciwości i przejrzystości życia publicznego. Czyżbyście o tym zapomnieli?

2 thoughts on “Niskie loty [FELIETON]

 1. Kuchciński 104 loty w 17 miesięcy – afera.
  Borusewicz 137 lotów w 14 miesięcy – nie ma afery.
  Ziółkowski, były lekkoatleta, poseł PO – 402 loty – afery nie ma.
  Jak to możliwe, panie Kierowniku, pierwszoligowego klubu sportowego?
  Wysokich lotów w I lidze.

  1. Zapomniałeś dodać, który z wymienionych przez ciebie lotów miały Status HEAD.
   Jak to możliwe, panie “ulubieńcu” Kierownika, pierwszoligowego klubu sportowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *