Niskie loty [FELIETON]

Opinie
Przemysław Termiński, Senator RP

Pisząc ten tekst, nie wiem, kto będzie kandydatką lub kandydatem PiS na funkcję marszałka Sejmu. Ta zwolniła się – dosłownie: „zwolniła się” – pod naciskiem obywateli, mediów i opozycji. Oglądałem konferencję prasową prezesa Kaczyńskiego i (jeszcze) marszałka Kuchcińskiego w czwartkowe południe. Moja pierwsza myśl była następująca: „Boże, jacy ci goście są obrażeni”. No ewidentnie obaj panowie mieli trochę focha. Na wszystkich, że sprawę śmieli wałkować, wyciągać na światło dzienne kolejne niewygodne fakty. A przez to biedne kierownictwo PiS chcąc nie chcąc – bardziej nie chcąc – musiało pana Kuchcińskiego poprosić o rezygnację z funkcji.

Cała afera „Kuchciński Travel” od początku do końca była źle rozegrana przez PiS. Dużo w niej kłamstw i kłamstewek, dużo ściem i krycia innych uczestników lotów. Uzasadnienie wykonywanych lotów było słabe. Niby wszystko przez model pracy marszałka i ogrom wizyt oraz oficjalnych spotkań. Pech chciał, że większość z nich odbywała się w jego własnym okręgu wyborczym, a nawet bezpośrednio w jego domu.

REKLAMA

Wszystko, co do tej pory zadziało się na przestrzeni ostatnich tygodni w tej sprawie, jest po prostu niskich lotów. A jej finał paradoksalnie może wcale nie wyczyścić atmosfery, jak by chciał tego sztab PiS. Nadal na jaw mogą wychodzić kolejni uczestnicy podniebnych podróży. W mojej opinii ważnym zadaniem dla opozycji i mediów w następnej kolejności jest rozliczenie sposobu działania Kancelarii Sejmu oraz Centrum Informacyjnego Sejmu, które w jawny sposób, jako przecież urzędy publiczne, stały się „rzecznikami prasowymi” skompromitowanego marszałka.

Kilka słów na koniec do pana prezesa: proszę się nie obrażać na opinię publiczną i wolne media. Pamięta pan, to właśnie w ich imieniu szliście po władzę w 2015 r. z hasłami uczciwości i przejrzystości życia publicznego. Czyżbyście o tym zapomnieli?

2 thoughts on “Niskie loty [FELIETON]

 1. Kuchciński 104 loty w 17 miesięcy – afera.
  Borusewicz 137 lotów w 14 miesięcy – nie ma afery.
  Ziółkowski, były lekkoatleta, poseł PO – 402 loty – afery nie ma.
  Jak to możliwe, panie Kierowniku, pierwszoligowego klubu sportowego?
  Wysokich lotów w I lidze.

  1. Zapomniałeś dodać, który z wymienionych przez ciebie lotów miały Status HEAD.
   Jak to możliwe, panie “ulubieńcu” Kierownika, pierwszoligowego klubu sportowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *