Nowa ścieżka rowerowa prowadzi do lasu [FOTO]

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W pobliżu pętli tramwajowej powstała ścieżka rowerowa, która ułatwia wjazd do terenów leśnych na Skarpie. Dzięki niej można dojechać m.in. do Szkółki Leśnej Bielawy czy ciągu pieszo-rowerowego w lesie.

Ścieżka rowerowa to kolejne udogodnienie dla rowerzystów. Powstała ona w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja i Olimpijskiej oraz pętli tramwajowej. Spina istniejące ciągi rowerowe. A przede wszystkim ma ułatwić dojazd do terenów leśnych na osiedlu Na Skarpie.

– Obsługuje ona ruch rowerowy w tym rejonie oraz zachęca do wycieczek po terenach leśnych – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Dzięki niej można bowiem dojechać do Szkółki Leśnej Bielawy, na terenie której miasto wykonało dużo wcześniej ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni naturalnej.

Nowa ścieżka została wykonana z asfaltu. Jej wykonawcą była firma Transbruk Barczyńscy. W ramach prowadzonych przez nią prac wykonawca musiał najpierw opracować projekt, uzyskać wszystkie niezbędne decyzje, a potem ją wybudować. Prace kosztowały 107 tys zł.

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys