Prezydent o sytuacji w Toruniu: epidemia nie jest w odwrocie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś w Toruniu przybyło kolejnych 267 przypadków zakażeń w Toruniu. Aktywnie chorych w mieście jest już ponad 2 tys. osób. Prezydent Michał Zaleski kolejny raz zaapelował o przestrzeganie obowiązujących przepisów przeciwepidemicznych.

– Niestety, epidemia nie jest w odwrocie. Nasze nieprzestrzeganie norm, zasad i powinności, wynikających z wzajemnego chronienia się przed epidemią ciągle jest niewystarczające. Ciągle jeszcze wirus ma możliwość transferu między jedną osobą, a drugą – mówił dziś prezydent.

fot. UMT

W statystykach ostatnich dni widoczny jest gwałtowny wzrost zakażeń. W ciągu ostatnich trzech dni przybywa średnio 202 zakażonych dziennie – to o ponad 50 więcej niż jeszcze w ubiegłym tygodniu.

fot. UMT

– Chronić się możemy tylko w jeden sposób. Dystansując się od innych, w każdym miejscu, w każdym czasie, pamiętając o tym, że jeżeli tylko możemy, powinniśmy dezynfekować nasze dłonie, a przede wszystkim, zakładać maseczkę – przypominał Michał Zaleski.

Na kwarantannie przebywa ponad 4 tys. osób. Policyjne kontrole osób na kwarantannie od dwóch dni wspiera Straż Miejska. Prezydent zaapelował do osób, objętych kwarantanną o przestrzeganie zasad. Opuszczenie miejsca odbywania kwarantanny grozi karą.

W mieście wciąż jest kilka aktywnych ognisk koronawirusa w placówkach publicznych, m.in. w DPS przy ul. Szumana, Specjalistycznym Szpitalu Miejskim, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej czy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Osoby zakażone przebywają w izolacji.

Tagged

1 thought on “Prezydent o sytuacji w Toruniu: epidemia nie jest w odwrocie

  1. Witam, ludzie przychodzą do pracy mimo infekcji a nawet ewidentnych objawów covid 19 co później potwierdzają testy i to do Szpitala Wojewódzkiego, więc dopóki będzie trwała niewolnicza mentalność pracowników tego zakładu to zaraza będzie się dalej rozwijać . No ale o tym sie nie mówi bo psuje to PR Decydentowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *