Prezydent Zaleski: Szczepienia będą zbawienne

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Liczba zakażeń koronawirusem w Toruniu wzrosła dziś o kolejnych ponad 200 przypadków. O sytuacji epidemicznej w mieście przed świętami opowiedział na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

– Liczba stwierdzonych zakażeń jest zmienna. W poniedziałek było ich w Toruniu 45, ale już dziś, w środę, 217. To rzeczywiście dużo – wyliczał prezydent. – Dużo trudniejsze i smutniejsze są informacje dotyczące zgonów. Poziom liczby zgonów związanych z Covidem w ciągu kolejnych dni też jest zmienny. Dziś odeszło kolejnych 8 osób. Zgony spowodowały zarówno choroby współistniejące, jak i bezpośrednio Covid. Niestety, już od kilku tygodni dziennie 2 osoby odchodzą w związku z Covid-19. Łącznie tych zgonów od początku trwania epidemii prawie 150.

Średni poziom zakażeń od kilku tygodni utrzymuje się na poziomie około 100. Prezydent podkreślił wagę, jaką ma stosowanie się do zaleceń przeciwepidemicznych, które mogą znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa.

– Epidemia uderza, ale później niechętnie się wycofuje, pozostaje z nami. My też niestety, czasami ułatwiamy transfer wirusa od jednej do drugiej osoby – dodawał Michał Zaleski.

Od jutra w mieście nastąpi ważna zmiana, jeśli chodzi o punkty poboru wymazów. Ich liczba zostanie ograniczona. Decyzją NFZ, w Toruniu takie punkty będą tylko 4 . Pozostaną te przy Motoarenie, ul. Bema, ul. Okólnej i przy Skarpie. Prezydent odniósł się także do kwestii szczepień, na temat których wiadomo już coraz więcej.

– Szczepienia naprawdę będą potrzebne. Powiem wprost: zbawienne – podkreślił Michał Zaleski.

Zaapelował także o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie świąt.

– Chciałbym przypomnieć, że sami musimy chronić się przed możliwością zakażenia. Musimy pamiętać o dystansie, dezynfekcji, maseczkach, wietrzeniu pomieszczeń, unikaniu gestów bliskości bezpośredniej, bo wirus tylko czeka na takie zachowania i sytuacje. To szczególnie ważne w tym okresie zbliżających się świąt, gdzie naturalne jest, iż chcemy być blisko z innymi osobami. Pamiętajmy, byśmy kogokolwiek lub sami siebie, nie narazili na coś, co nie będzie dla nas dobre – podsumował.

Tagged

4 thoughts on “Prezydent Zaleski: Szczepienia będą zbawienne

  1. …a niech się wy-szczepią, jak Bydło?, w ramach eksperymentu medycznego (genowego). Całe szczęście 78% nadal sam-myślących Polaków, którzy wyłączyli Centralny Telewizor nie chce przyjąć skleconego na szybko specyfiku i być bydłem, zaganianym kijem do zagrody, na wy-szczepienie

  2. “Zbawienne”.Skandaliczna wypowiedź! To teraz o “zbawieniu” uczy Prezydent? Co to za nowa religia? Takie sformufowania nie przyczynią się do zaufania dla wszczepiania RNA obywatelom.

  3. W latach 1918-1920, w wyniku eksperymentu z Aspiryną-w czasie grypy amerykanki-zginęło kilkadziesiąt milionòw ludzi! “Zbawiła” ich Aspiryna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *