Studenci nie wrócą jeszcze na UMK. Semestr zimowy będzie odbywać się zdalnie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Zbliża się kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rektor uczelni zdecydował, że zajęcia w semestrze zimowym w dalszym ciągu będą odbywać się zdalnie. Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo społeczności akademickiej.

Kontynuacja nauczania zdalnego związana jest z aktualną sytuacją epidemiczną. Rektor UMK podjął decyzję, że zajęcia dydaktyczne na studiach wyższych, podyplomowych, doktoranckich oraz w szkołach doktorskich w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 będą, co do zasady, odbywały się zdalnie. Wyjątki mogą mieć miejsce w odniesieniu do zajęć innych niż wykłady, które ze względu na swoją specyfikę nie będą mogły odbywać się zdalnie. W takich przypadkach o przeprowadzeniu zajęć w formie stacjonarnej będzie decydował dziekan.  

Informacje o zajęciach dydaktycznych, które zostały wskazane do realizacji w formie tradycyjnej, będą umieszczone na stronach internetowych wydziałów do 15 września, a ostateczne plany zajęć pojawią się nie później niż 21 września. Zajęcia stacjonarne będą zaplanowane w innych dniach niż zajęcia zdalne.

Akademiki i budynki UMK będą dostępne dla studentów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *