Studenci UMK będą pomagać mieszkańcom Torunia

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Rusza inicjatywa Poradni Studenckich UMK. To projekt, realizowany w ramach konsorcjum YUFE, który ma celu zacieśnić więzi uczelni z otoczeniem społecznym. Mieszkańcy Torunia będą mogli w ramach sieci poradni uzyskać bezpłatną pomoc w nurtujących ich problemach, m.in. z zakresu prawa, zdrowia czy dydaktyki.

Poradnie Studenckie UMK będą na razie działać zdalnie. W ich ramach studenci, pod merytoryczną opieką naukowców i dydaktyków, będą dzielić się swoją wiedzą z mieszkańcami Torunia. Jak to działa? Bardzo prosto. Mieszkaniec, chcący uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytanie, będzie mógł wysłać formularz on-line. Żadne zapytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Sieć poradni będą tworzyć: Uniwersytecka Poradnia Prawna (Wydział Prawa i Administracji), Studencka Poradnia Zdrowia (Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum), Wirtualna Poradnia Dydaktyki i Metodyki Nauczania Wspomaganego Nowymi Technologiami (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych), Poradnia Gospodarowania Wodą (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), Uniwersytecka Poradnia Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych), Poradnia Projektowania Murali (Wydział Sztuk Pięknych) oraz Pogotowie Archiwalne (Wydział Nauk Historycznych).

Celem funkcjonowania poradni ma być zbliżenie uczelni z mieszkańcami i otwarcie uniwersytetu na ich potrzeby. Więcej informacji na stronie Poradni Studenckich UMK.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *