Te ulice to prawdziwy dramat! “Tak miasto dba o firmy, które tutaj działają” [ZDJĘCIA]

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. archiwum

Chrzanowskiego, Ceramiczna, Ukośna i Szczęsna – to jedne z najgorszych ulic w Toruniu. Oczywiście, patrząc na stan ich nawierzchni. – Kiedy w końcu miasto sobie o nas przypomni – irytuje się nasz Czytelnik, który pracuje w jednym z zakładów w tej części miasta.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że drogowcy rozpoczęli w Toruniu akcję łatania dziur. Zaraz po publikacji artykułu odezwał się do nas Czytelnik, który pracuje w jednym z zakładów przy ul. Chrzanowskiego.

REKLAMA

– Drogi dojazdowe do działających tu zakładów to prawdziwy dramat – denerwuje się nasz Czytelnik. – Tak miasto dba o firmy, które tutaj działają. Tu nie ma już, co łatać. Tu trzeba zrobić generalny remont.

To jak wyglądają ulice w tej części miasta obrazują poniższe zdjęcia zrobione kilka miesięcy temu m.in. na ul. Chrzanowskiego i sąsiednich ulicach:

Podobne uwagi do Miejskiego Zarządu Dróg popłynęły na Facebooku pod postem dotyczącym łatania dziur.

“CHRZANOWSKIEGO!!! Natychmiast!!! Nie da się do pracy dojechać. Ta ulica, sama w sobie to jakiś dramat, a do tego nie dawno elektrociepłownia kładła rury. Droga została rozkopana w sporych częściach, lecz nie została doprowadzona do stanu poprzedniego, tylko zakopali rury które położyli i tak zostawili” – pisze jeden z torunian.

“Drogowy Toruniu…. Ulicę Chrzanowskiego oraz Ukośną panowie kładący jakieś rury tak spiep…, że nie można sobie ich tak zwyczajnie połatać. To i tak będzie przeszkadzało w jeździe, bo łat tam jest już 12464327 sztuk mniej więcej. Na ten fragment miał być kiedyś przetarg i co się wydarzyło w tej kwestii, bo chyba nic?” – to kolejny komentarz.

MZD przyjął zgłoszenia dotyczące ul. Chrzanowskiego i przeprowadzi tam doraźne naprawy, czyli załata dziury. Kiedy jednak można się spodziewać gruntownego remontu dróg w okolicach elektrociepłowni? O ich naprawie mówi się przecież od wielu lat.

Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na przebudowę ul. Ceramicznej, Szczęsnej i Ukośnej. Na oferty czekają do 28 lutego. Prace potrwają na nich rok. Co z ul. Chrzanowskiego? Prace na niej też są zaplanowane. Rozpoczną się jednak dopiero po ukończeniu prac na Ceramicznej, Szczęsnej i Ukośnej.

– Jednoczesne zamknięcie ul. Chrzanowskiego mogłoby sparaliżować ruch w tej części miasta – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Część prac drogowych na wymienionych ulicach będzie współfinansować PGE Toruń.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Te ulice to prawdziwy dramat! “Tak miasto dba o firmy, które tutaj działają” [ZDJĘCIA]

  1. Ukośna powinna być połączona z Morwową/Równinną/Polną śladem dawnej kolejowej łącznicy Grębocin-Katarzynka. Jest gotowy tunel pod torami na Olsztyn który zapewni bezkolizyjne połączenie Polnej z Olsztyńską. Wystarczy zrobić w samym tunelu zwężenie do jednego pasa z pierwszeństwem wyznaczonym znakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *