Skip to content

5 komentarzy

 1. Comandante verde
  18 listopada 2019 @ 02:14

  Zrozumiałe jest, że takie osoby jak pani Sabina zasługują na szacunek i uhonorowanie ich działalności. Ale dlaczego przy okazji obniża się wkład innych, tak się składa, że młodszych? Na przykład takim tekstem – „Partyzantka u młodszych pokoleń ogranicza się do facebookowej strony i wystąpień w dziennikarskich tekstach.” O_o Starsza pani uprawia partyzantkę ogrodniczą i nie działa na Facebooku. O.K. Więc gdy ktoś młodszy działa na Facebooku i występuje w dziennikarskich tekstach, to dowód, że nie uprawią zieleni w mieście? W Toruniu (i nie tylko) działają też młodzi ludzie, którzy nie dopominają się jakichś splendorów ale również zasługują na szacunek za to, co robią dla Ziemi i zieleni swoimi metodami. Nawet edytują hasło w Wikipedii, które jest tu cytowane. Partyzantka ogrodnicza łączy przeróżnych ludzi, a zamiłowanie do zieleni we wspólnej przestrzeni jest płaszczyzną tego połączenia. Niestety, jak widać po rozróżnieniu – na młodych i starych, na pojawiających się w mediach i nie pojawiających, na używających Facebooka i nie używających – jak się bardzo chce, to można nawet w tym próbować dzielić ludzi. Wszak to Polska…

  Odpowiedz

  • Anna Zglińska
   18 listopada 2019 @ 15:16

   Szanuję Pana działalność, panie Witoldzie, natomiast wydaje się, że komentarz wynika z niezrozumienia specyfiki miasta. Proszę mi pokazać, gdzie młodzi (tj. w wieku produkcyjnym) coś sadzą w Toruniu. W Toruniu jesteśmy i to portal dla torunian w końcu. Specyfika miasta jest taka, że miejscy partyzanci ogrodniczy liczą tu z górą sztuk i wszystkich znam. Mamy również jeden martwy facebookowy profil w tym temacie i koniec. Nasze miejskie ogrodniczki mają lat 65+ i póki co na zmianę się nie zanosi.

   Odpowiedz

 2. Miejska ogrodniczka
  4 lipca 2019 @ 16:17

  Wielkie brawa dla Pani Sabiny.?????????

  Odpowiedz

 3. Mar
  4 lipca 2019 @ 09:15

  Ale superfajna babka! 🙂

  Odpowiedz

 4. Aga
  3 lipca 2019 @ 14:19

  Pani Sabina Ogrodniczka Wojowniczka ! Dziękujemy! Od lat jak przechodzimy obok Pani ogrodu podziwiamy i buzie same się uśmiechają! Zdrowia i szczęścia dla Pani!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *