Pobił na śmierć 64-latkę na toruńskim Rudaku. Wyrok w sprawie zabójstwa

Jest wyrok Sądu Okręgowego w Toruniu w sprawie brutalnego morderstwa na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych na osiedlu Rudak. Wiesław K. został skazany na 11 lat i 10 miesięcy więzienia.

64-latka zamordowana przez Wiesława K. w lutym zeszłego roku była partnerką jego ojca. Prologiem do zbrodni była libacja alkoholowa i kłótnia mężczyzny z kobietą.

Jak podaje Polskie Radio PiK charakter czynu został zmieniony przez sąd z zamiaru bezpośredniego na ewentualny. Uzasadnienie wyroku przedstawił sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu Grzegorz Waloch.

– Oskarżony nie tylko uderzał pięściami po całym ciele pokrzywdzonej, ale przynajmniej kilkakrotnie skoczył na pokrzywdzoną. Zdaniem sądu nie da się wyróżnić bezpośredniego motywu, by od początku chciał zabić pokrzywdzoną. W ocenie sądu niewątpliwie co najmniej godził się na to, że postępując w ten sposób, spowoduje śmierć pokrzywdzonej.

Wyrok nie jest prawomocny. Wnoszono o karę 18 lat pozbawienia wolności dla Wiesława K., a jego obrońca chciał uniewinnienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy.