PUB Spółdzielczy znika ze Starego Rynku. “Nasz czas w dotychczasowej formule właśnie mija”

Po ponad dwóch latach działalności PUB Spółdzielczy zamyka swój lokal przy Rynku Staromiejskim 24. W tym miejscu mogły się realizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami.

O tym, że pub nie będzie już funkcjonował w dotychczasowym miejscu, poinformowano na facebookowym profilu:

Każdy początek ma swój koniec i dla nas właśnie nastał. Nasz czas w dotychczasowej formule właśnie mija. Odchodzimy ze Starego Rynku w Toruniu.

Psycholog Rafał Grabowski, który był współinicjatorem powstania tego pubu, podziękował w poście wszystkim odwiedzającym i stałym bywalcom, a także tym, dzięki którym inicjatywa mogła ruszyć.

Nie będę wymieniał nazwisk , instytucji, dziękuję wszystkim ludziom, bo za każdą Instytucją stoją ludzie – stwierdza Grabowski. – To oni przyczynili się do rozszerzania idei Pubu Spółdzielczego, idei franczyzy społecznej i przedsiębiorczości społecznej. Przyczynili się do tego, że cały ten czas czuliśmy się dumni z tego co robimy.

Postanowiliśmy dopytać, czy inicjatywa znika całkowicie z Torunia, czy też będzie to tylko zmiana miejsca. Dowiedzieliśmy się, że lokal będzie działać do niedzieli, ostatnim pełnym dniem pracy będzie 31. Finał WOŚP, w który PUB Spółdzielczy się włączy. Natomiast w lutym będą pożegnalne dni, najprawdopodobniej w piątki i soboty. Jak przekazał nam Rafał Grabowski, potem temat obecności na Starówce będzie raczej zamknięty, jednak w tym momencie jest zbyt wcześnie, by mówić o dalszych planach.

Pub ruszył w sierpniu 2020 roku. Już od samego początku musiał zmagać się z trudami pandemii, nie mogąc korzystać z rządowych tarcz antyinflacyjnych. W marcu zeszłego roku właściciel zorganizował zbiórkę na rachunki po tym, jak się okazało, że za 2 miesiące ogrzewania trzeba było zapłacić ponad 11 tysięcy złotych.