Zarządzanie na najwyższym poziomie. Dlaczego warto studiować na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK?
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to największy w regionie ośrodek naukowo-badawczy prowadzący działalność w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania. Od lat znajduje się w gronie 5% najlepszych szkół biznesu świata.
O zaletach studiowania na WNEiZ UMK w Toruniu mówi mgr Mariusz Lewandowski, Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji.
– Oferujemy studia pierwszego i drugiego stopnia, a także studia podyplomowe. Obok tradycyjnych kierunków jak ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, mamy także „hity rekrutacyjne” ostatnich lat – komunikację i psychologię w biznesie, kierunek skierowany do osób o zacięciu humanistycznym, oraz logistykę. Jako jedyna państwowa uczelnia w Polsce posiadamy dwie prestiżowe akredytacje biznesowe AACSB oraz AMBA – plasuje nas to w gronie 5% najlepszych uczelni świata. Absolwenci otrzymują specjalne zaświadczenie o ukończeniu akredytowanej uczelni, co wzmacnia wartość i prestiż dyplomu, jest to też zauważane wśród pracodawców podczas procesów rekrutacyjnych. Studia podyplomowe organizujemy wraz z partnerami – wśród nich są m.in. globalna firma konsultingowa EY czy też Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV. Ich rola jest bardzo istotna, gdyż pracownicy tych korporacji uczestniczą przy układaniu programów, a także prowadzą część zajęć, dzięki czemu wartość merytoryczna tych studiów jest jeszcze wyższa.
W tym roku Wydział ponownie rozszerzył swoją ofertę, uruchamiając nowe kierunki i specjalności – finanse i rachunkowość w języku angielskim (studia II stopnia). W ramach tego samego kierunku, ale po polsku, uruchomione zostaną dwie nowe specjalności: ubezpieczenia gospodarcze oraz controlling i analityka finansowa, zaś na zarządzaniu pojawi się specjalność HR Biznes Partner.
Wysoka jakość studiów gwarantowana jest dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanej kadry, bardzo dobrym warunkom lokalowym oraz doskonale wyposażonej bibliotece i czytelni. Jej potwierdzeniem są liczne sukcesy studentów oraz opinie absolwentów Wydziału.
– Na naszym Wydziale mocno stawiamy na umiędzynarodowienie i zachęcamy studentów do uczestnictwa w wymianach z innymi krajami czy wzięcia udziału w programach wielodyplomowych (możliwość uzyskania kilku dyplomów, w tym uczelni zagranicznej w jednym czasie). Warto podkreślić, że często osoby, które wyjeżdżają za granicę i uczą się oraz poznają kulturę danego kraju, łatwiej potem znajdują pracę w danym kraju, co jest dodatkową zaletą studiów na naszym Wydziale – dodaje Mariusz Lewandowski.
Jaki student najlepiej odnajdzie się na WNEiZ? Przede wszystkim będą to osoby, które cechują się umiejętnościami myślenia analitycznego. Warto też posiadać zacięcie matematyczne, choć w ofercie wydziału są też kierunki bardziej humanistyczne, w których matematyka nie jest aż tak istotna.
Oferta jest zróżnicowana także, jeśli chodzi o studia niestacjonarne. Można wybierać wśród takich kierunków jak zarządzanie, finanse i rachunkowość czy komunikacja i psychologia w biznesie i logistyka. Kształcenie jest możliwe w różnych specjalizacjach i modułach – do wyboru m.in. menedżer PR, marketing, zarządzanie sprzedażą oraz menedżer zasobami ludzkimi.