Wracają studenci! Zobaczcie, co przygotowali dla “pierwszaków”

Box2 Wiadomości
fot. archiwum/strona facebookowa Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK

Nowy rok akademicki na UMK zostanie zainaugurowany o godz. 11 w auli UMK. Podczas uroczystości szczególnym wyróżnieniem zostanie uhonorowany prof. Daniel Simson. A jak wydziały witają swoich nowych studentów?

Lista gości, którzy wezmą udział w inauguracji roku akademickiego na UMK, jest długa. Oprócz parlamentarzystów i samorządowców weźmie w niej udział dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Przed uroczystościami – ok. godz. 10.15 – rektor i członkowie Senatu UMK tradycyjnie złożą kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 w auli UMK przy ul. Gagarina 11. Podczas nich szczególnym wyróżnieniem UMK “Convallaria Copernicana” zostanie uhonorowany prof. Daniel Simson z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.

Po wystąpieniu rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna, wręczeniu nagród i wyróżnień wykład inauguracyjny „Dawne i współczesne oblicze medycyny weterynaryjnej” wygłosi dyrektor Międzyuczelnianego Centrum Medycyny Weterynaryjnej prof. dr hab. Jędrzej M. Jaśkowski.

W programie także: immatrykulacja studentów pierwszego roku. “Pierwszaków” już od kilku dni witają poszczególne wydziału uniwersytetu. Niektóre w dość oryginalny sposób.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.