Zajęcia zdalne, rygor sanitarny, DS nr 12 miejscem kwarantanny. Zbliża się nowy rok na UMK

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdecydował, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021, co do zasady, będą odbywały się zdalnie. Budynki uczelni będą otwarte dla studentów, podobnie jak niemal wszystkie domy studenckie. Konieczne będzie jednak przestrzeganie restrykcyjnych wymogów sanitarnych.

Zajęcia, których nie da się przeprowadzić w formie zdalnej, będą organizowane w tradycyjny, stacjonarny sposób z zachowaniem wszystkich wytycznych sanitarnych. O tym, które zajęcia odbędą się w formie stacjonarnej zadecydują dziekani.

Każdy student zostanie indywidualnie poinformowany, które zajęcia będzie musiał odbyć osobiście, a które zostaną zorganizowane w formie zdalnej. Harmonogram jest już przygotowany, więc lada moment taka informacja dotrze do studentów – informuje Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK w Toruniu.

Budynki uniwersytetu pozostają otwarte dla pracowników, doktorantów i studentów. Chodzi m.in. o Bibliotekę Uniwersytecką czy Archiwum UMK. Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe nauczycieli, doktorantów i studentów będą odbywać się za zgodą kierowników danej jednostki.

Studenci mogą także wrócić do akademików. Zakwaterowanie studentów i doktorantów nie będzie możliwe tylko w Domu Studenckim nr 12. Ten akademik zostanie przeznaczony na miejsce kwarantanny dla członków społeczności akademickiej. W pokojach pozostałych domów studenckich będą mogły być zakwaterowane maks. dwie osoby. W dalszym ciągu w akademikach będzie obowiązywał zakaz odwiedzin. Mieszkańcy będą musieli dezynfekować ręce przed wejściem do budynku i przestrzegać 1,5-metrowego dystansu społecznego. Natomiast w przestrzeniach wspólnych konieczne będzie zasłanianie nosa i ust. Nieczynne pozostaną świetlice, sale TV oraz sale nauki. Recepcjonistki nie będą także przyjmować imiennych przesyłek pocztowych i kurierskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *