Zbliża się Święto Miasta. Co czeka nas w tym roku?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W tym roku obchody Święta Miasta nie będą wyglądały tak, jak dotychczas. Trwająca epidemia znacznie ogranicza możliwości uczestniczenia, ale też samego organizowania wydarzeń. Nie oznacza to jednak, że atrakcji zabraknie. 

W klimat miejskiego święta wprowadzi nas 20 czerwca Muzeum Okręgowe, które zaprosi na Noc muzeów. Dzień później Toruńska Agenda Kulturalna przygotuje coś dla fanów grania na żywo, w ramach Święta Muzyki. Organizatorzy zapewniają, że zapewnią wszelkie środki bezpieczeństwa. 

Niecodzienną inicjatywę zaproponował Dwór Artusa. 24 czerwca w Domu Muz odbędzie się pożegnanie pandemii.

– Akcja ma mieć charakter symboliczny. Będzie to zakopanie w ziemi świadectw tych kilku ostatnich miesięcy, których byliśmy świadkami i które przyszło nam przeżywać – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.

Również 24 czerwca o godz. 18:00 w katedrze śś. Janów odbędzie się tradycyjna msza św. w intencji miasta. 25 czerwca z kolei przyniesie koncert Nocnej Zmiany Bluesa, który odbędzie się w CKK Jordanki. 

– To jednocześnie inauguracja Festiwalu Pod Gwiazdami, w roli organizatora głównego – Centrum Kultury Dwór Artusa – dodawał prezydent.

Dzień później toruńskie Jordanki gościć będą kolejnych artystów. O godz. 18:00, przy wsparciu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wystąpi zespół Raz Dwa Trzy. Z kolei o godz. 20:00 przy Piernikowej Alei Gwiazd odbędzie się odsłonięcie dwóch kolejnych katarzynek. Tym razem do grona sław na Alei dołączą Wojciech Sobieszak oraz prof. Andrzej Kossakowski. 

27 czerwca to z kolei regaty wioślarskie na Wiśle. W tym roku nie będzie im towarzyszył festyn na bulwarze.

– Festynu nie odważyliśmy się w tym roku zorganizować. Regaty będą w związku z tym odrobinę rekompensujące. Odbędą się trzy podwójne starty: w kategorii masters, młodzicy i seniorzy – podawał Michał Zaleski. 

W niedzielę 28 czerwca na Placu Podominikańskim odbędzie się Festiwal Nowego Cyrku, przygotowany przez Circ Art, współfinansowany ze środków budżetu miasta. 

Uczestnicząc w obchodach Święta Miasta należy jednak pamiętać o wciąż trwającej epidemii i – w przypadku wydarzeń, w których uczestniczymy na żywo – zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do obowiązujących przepisów. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *