Żużlowe derby Kujaw dla Apatora

Box2 Sport Wiadomości

eWinner Apator Toruń pokonuje na Motoarenie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 55:35 w meczu czwartej kolejki PGE Ekstraligi. To drugie zwycięstwo toruńskiej ekipy w tym sezonie.

Gospodarze byli faworytem tego spotkania, co udowodnili podczas większości biegów. Dobrze spisał się duet juniorski Krzysztof Lewandowski i Karol Żupiński, który swoją rundę (bieg 2) wygrał 5 do 1. Przez cały mecz torunianie kontrolowali wynik, stopniowo powiększając swoją przewagę. Tylko dwa biegi okazały się zwycięskie dla ekipy gości. W jednym z nich (był to bieg 9) Nicki Pedersen wykorzystał błąd Adriana Miedzińskiego, który podczas trzeciego okrążenia stracił kontrolę nad motocyklem i niegroźnie upadł. Zawodnik zdołał ukończyć bieg na ostatnim, niepunktowanym miejscu.

REKLAMA

Apator zapewnił sobie zwycięstwo i dwa punkty w tabeli ligowej już po dwunastym biegu, zaś ostateczna przewaga, a jednocześnie zaliczka przed rewanżem w Grudziądzu 4 lipca to dwadzieścia punktów. Najlepszym zawodnikiem toruńskiej ekipy był Robert Lambert, który zdobył 14 punktów, za nim uplasował się Chris Holder, w swoim setnym występie na Motoarenie uzyskał 12 oczek. Wyniki pozostałych zawodników: Adrian Miedziński – 9+1, Jack Holder – 7+1, Paweł Przedpełski – 6, Krzysztof Lewandowski – 4, Karol Żupiński – 3+1. Najlepiej punktującym w GKM-ie był Nicki Pedersen, zdobył on 14 punktów.

Dzisiejsze spotkanie na Motoarenie było ostatnim bez obecności kibiców. Następny mecz, zaplanowany na 16 maja, z Włókniarzem Częstochowa, rozegrany będzie z trybunami wypełnionymi w 25% pojemności stadionu.

fot. KS Toruń – Sławomir Kowalski

Tagged

1 thought on “Żużlowe derby Kujaw dla Apatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *