Kto zostanie wiceprezydentem? Zbigniew Rasielewski namaścił swojego następcę

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Minęło kilka dni odkąd Zbigniew Rasielewski przestał pełnić funkcję wiceprezydenta Torunia. Według pierwszych zapowiedzi, nazwisko jego następcy mieliśmy poznać jeszcze w czerwcu. Tak się jednak nie stało, choć w tym czasie przewijały się różne nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednemu z nich poparcia postanowił udzielić sam ustępujący wiceprezydent.

Zbigniew Rasielewski wydał oświadczenie, w którym przekonuje, że jedyną słuszną kandydaturą jest ta Wojciecha Klabuna, przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta. Wiceprezydent w latach 2010 – 2021 jednoznacznie wskazuje na radnego jako swojego następcę, podkreślając przy tym, że to “gwarancja kontynuacji pracy na rzecz miasta”. Podkreślił także poparcie, jakim Wojciech Klabun cieszy się w szeregach PiS (choć szef miejskich struktur partii w czerwcu informował o jednogłośnej decyzji zarządu, by rekomendować na stanowisko Jacka Kowalskiego).

REKLAMA

Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia Zbigniewa Rasielewskiego:

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej wieloma informacjami dotyczącymi osoby, która miałaby objąć stanowisko Zastępcy Prezydenta oświadczam, iż jednoznacznie popieram kandydaturę Pana Wojciecha Klabuna jako następcy zajmowanego przeze mnie stanowiska Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia w latach 2010-2021.

Pan Wojciech Klabun posiadając rozległą, bieżącą wiedzę o Toruniu jest w mojej ocenie jedynym kandydatem na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości da gwarancję kontynuacji prowadzonej przeze mnie przez 11 lat pracy na rzecz Miasta. Jego wysokie zdolności organizacyjne oraz znajomość zarówno procesów jak i procedur funkcjonowania Urzędu Miasta Torunia zapewnią sprawną realizację zakładanych przez Urząd celów, jak i pozwolą korzystać z nowych, pojawiających się nieustannie możliwości do działania. Do tego należy również zauważyć jego zaangażowanie w życie Miasta Torunia – obecnie kiedy jest radnym ale również dużo wcześniej gdy nie piastował żadnej funkcji publicznej. Realizował i obecnie również podejmuje wiele inicjatyw społecznych.

Przy tej okazji chciałbym sprostować również nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach. Pan Wojciech Klabun ma szerokie poparcie zarówno wśród parlamentarzystów PiS, struktur okręgowych, miejskich, Klubu Radnych w Radzie Miasta Torunia, jak i u szeregowych działaczy partii (co dla mnie jest najważniejsze). 

Wypowiedzi anonimowych osób, podszywających się pod działaczy Prawa i Sprawiedliwości szkodzą przede wszystkim naszemu miastu, a także stanowią próbę zdyskredytowania osoby będącej zdecydowanie najlepszym kandydatem na zwolnione przeze mnie stanowisko.

Zbigniew Rasielewski

Zastępca Prezydenta Miasta Torunia w latach 2010-2021

Tagged

1 thought on “Kto zostanie wiceprezydentem? Zbigniew Rasielewski namaścił swojego następcę

 1. Tak więc, widzicie mieszkańcy Torunia, z jakiego “formatu osobnikami”, macie do czynienia.
  Traktują stanowiska urzędnicze, jako własność, przekazując je sobie, jak jacyś “dziedzice” spadkobiercom.
  Torunian zaś, jako prymitywnych chłopów, z których żyją.
  OBRZYDLIWOŚĆ !
  Jawny, PRYMITYWNY nepotyzm.
  RASIELEWSKi NEPOTA-
  KLABUN jego NEPOTKA.
  A fuuj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *