Skip to content

3 komentarze

 1. Danka
  18 listopada 2023 @ 13:35

  Pan Cziczak, tytułujący się społecznym działaczem nie posiadł aktualnych informacji, bo w Bydgoszczy planują wprowadzić zmiany, które będą spójne z projektem unijnym, a jednocześnie system będzie bardziej otwarty dla mieszkańców. Od społecznego działacza bardziej widziałabym wyjście z propozycją, jeżeli takowe ma do zaproponowania, niż tylko powielanie ogólnodostępnych słów krytyki.
  Dlaczego w Toruniu kierowcy z nich nie korzystają? W mieście, gdzie ilość samochodów jest zbliżona do ilości samych mieszkańców jest to kwestia wieloletnich nawyków i….czasu i mimo że lokalizacja parkingów nie jest aż tak bardzo zła, to trzeba o niej wiedzieć. A większość zmotoryzowanych nie interesuje się informacjami przekazywanymi przez Zarząd Transportu, bo on zajmuje się głównie komunikacją publiczną, która kierowców średnio interesuje. Kolejnym powodem jest fakt, że nadal jeszcze można wjechać samochodem do centrum Torunia i znaleźć miejsce na parkingu – może droższe, ale za to u celu, poza tym najbardziej powszechnym powodem są wieloletnie nawyki kierowców, którzy akceptują obowiązek płacenia za parking w innych krajach, ale bardzo się oburzają, gdy muszą to zrobić w Toruniu. Wolą pół godziny jeździć po mieście w poszukiwaniu darmowego miejsca parkingowego byle tylko nie zapłacić, a i z zapłatą widać nie mają szczególnego problemu. W podjęciu próby zmiany takich nawyków, nie wystarczy wybudować parkingi – potrzebny jest jeszcze czas, by kierowcy przestawili się na nowe myślenie, a to musi potrwać. Na pewno też wykorzystanie parkingów byłoby na wyższym poziomie, gdyby kierowcy wiedzieli z całą pewnością, że nie znajdą darmowego i zgodne z prawem miejsca parkingowego w centrum. A gdyby zaparkowali niezgodnie z prawem – to musza się liczyć z mandatem, który będzie szybko i konsekwentnie ściągnięty. Jest jeszcze jeden argument, którego nie ma w naszej rzeczywistości, niemożność zapłaty mandatu zamienić na prace na rzecz miasta, ale to znowu jest widać trudne, bo nie wynikają z uwarunkowań prawnych.

  Odpowiedz

 2. Lewobrzeże
  17 listopada 2023 @ 09:14

  Nie do końca rozumiem podejście UM, który nie otwiera parkingów przez brak jednego z biletów w systemie. Przecież można otworzyć P&R z obecnie dostępnymi biletami, a gdy uporają się programiści z dodaniem tego co jeszcze chce Miasto, to zaktualizować system. Swoją droga, to Toruń jest mistrzem niedziałających rzeczy. Poza P&R nie działa też tablica SIP na Czerniewicach od 2 miesięcy, a UM nic nie robi mimo interwencji bagatelizując w ten sposób mieszkańców.

  Odpowiedz

 3. Teść
  16 listopada 2023 @ 17:44

  Teraz się obudziliście jak od dawna pisałem, że będą stały puste. Argument z zabraniem miejsc postojowych jest średnio trafiony. Parking będzie, mogą mieszkańcy tam stawiać i jechać autobusem. Wiadomo, że niezadowoleni są Ci co tam mieszkają bo sobie za darmo parkowali.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *